Terug

Volg Talpa Network
Ontmoet Koen, imaging producer.

Ontmoet Koen, imaging producer.

Achter de schermen

16 sep 2025, 14:41

Link gekopieerd

Bij mij thuis stond 538 altijd aan en al heel snel kreeg ik de droom om bij deze zender te werken.

Hi Koen, wat doe jij bij Talpa Network?

Ik ben Imaging Producer voor Radio 538, en sinds kort ook voor onze nieuwste aanwinst Radio Noordzee. Dat betekent dat ik betrokken ben bij het produceren van alle audiovormgeving voor 538 & Radio Noordzee – van jingles tot promo’s en van showliedjes tot audiologo’s. Iedere werkdag is een creatief feestje en heel afwisselend, aangezien er best wel wat werk verzet moet worden voordat bijvoorbeeld een promo de radio op kan. Dat begint bij het bedenken en schrijven van een promotekst, vervolgens het regisseren van voice-overs of vocalisten om je dan uiteindelijk op te sluiten in de studio en je helemaal te verliezen in de montage van een promo of jingle. Voor je het weet vliegen er een paar uur voorbij en ben je WEER vergeten te lunchen..

Hoe ben je bij Talpa Network terechtgekomen?

Het is cliché, maar waar: al van jongs af aan besmet met het radiovirus. Bij mij thuis stond 538 altijd aan en al heel snel kreeg ik de droom om bij deze zender te werken. Ik begon als Radio-DJ bij de lokale omroep, maar kwam er al snel achter dat ik het maken van jingles voor m’n radioprogramma veel toffer vond om te doen. Echter dacht ik dat het bij hobby zou blijven en ben ik Bedrijfseconomie gaan studeren. Toen een aantal jaar geleden opeens een vacature voor audiovormgever bij 538 voorbijkwam besloot ik het roer om te gooien en vol voor mijn droom te gaan. De eerste maanden parttime, zodat ik m’n studie kon afronden. Daarna fulltime de studio in… en dat houd ik inmiddels alweer 7 jaar vol. 

Hoe vind je het om bij Talpa Network te werken? 

Geweldig. Het wemelt hier van de professionals en het is heerlijk om daar iedere dag mee samen te werken en van te leren. Binnen Talpa Network werken de beste radiomakers van Nederland. Vroeger luisterde ik naar ze, nu mag ik met ze werken. In het bijzonder Wessel van Diepen; hij spreekt als ‘station-voice’ iedere week alle promo’s en andere vormgeving in voor 538 en heeft mij echt heel veel geleerd over zijn visie op radio en muziekproductie. De inspreeksessies met hem zijn voor mij het hoogtepunt van de week. Vaak zijn we tot in de kleinste details bezig om alles zo goed mogelijk in te spreken. Ieder woord in elke tekst wordt zorgvuldig afgewogen, zodat het zo goed mogelijk bij 538 past en de boodschap ook echt overkomt bij de luisteraar. 

Waar ben je het meest trots op in je werk bij Talpa Network?

Allereerst ben ik heel trots om te mogen werken in een fantastisch team van imaging producers, die de radiomerken van Talpa Network voorziet van audiovormgeving. Persoonlijk ben ik heel erg blij met de nieuwe 538 jingles die we begin september gelanceerd hebben. Ons doel was om een nieuwe stap te zetten qua sound, nog steeds de vertrouwde 538-sfeer maar wel met een vriendelijke touch. Daarnaast hebben we qua compositie enorm op snelheid en tempo gelet, zodat het perfect past in de muzikale flow van 538.

Daarnaast was het waanzinnig om te mogen werken aan het jinglepakket voor de 538 90’s Top 1000, eerder dit jaar. Ondanks dat ik zelf de 90’s niet bewust heb meegemaakt, was het heerlijk om alle muziekstijlen te analyseren en daar jingles van te maken. Van happy hardcore tot urban, samen met producer Stas Swaczynahebben we in iedere 90’s-stijl een jingle gecomponeerd.  Daarna heeft Desray van 2 Brothers on the 4th Floor de jingles bij ons in de studio ingezongen en heb ik vervolgens een kluizenaarsbestaan geleefd in m’n studio om de muziek en vocalen samen te brengen tot de jingles die ze nu zijn. Als ze dan uiteindelijk de zender opgaan en je hoort hoe het bijdraagt aan de sfeer in zo’n 90’s week dan is dat het mooiste wat er is!

Hoe ziet de toekomst eruit?

Ik hoop nog honderden jingles en promo’s te produceren, en te zorgen dat we daarin ook vooruitstrevend blijven. Zowel de wereld van radio als die van muziekproductie staan nooit stil en zijn constant in ontwikkeling. Ik kijk er naar uit om mee te gaan in al deze veranderingen, ervan te leren en telkens te zorgen dat alle vormgeving op 538 & Radio Noordzee zo goed mogelijk klinkt. 

Ook werken bij Talpa Network?